Teatrul Arte dell’Anima angajează Specialist Marketing & PR

Vrei să lucrezi într-o echipă tânără, activă și spontană? Asociația Arte dell’Anima angajează Specialist Marketing & PR! Dacă tu crezi că acesta este jobul potrivit pentru tine, citește mai departe:

Atribuții:

– Promovează imaginea asociației;

– Întocmește planul de marketing și planul de publicitate al asociației;

– Coordonează activitatea de comunicare internă și externă a companiei (creează și menține parteneriate culturale, realizează comunicarea cu toți furnizorii de servicii și părinții copiilor înscriși la cursuri, etc.)

– Organizarea și urmărirea repertoriului și programului lunar, împreună cu directorul artistic: programarea spectacolelor, găsirea de spectacole noi, etc;

– Realizează și transmite materiale pentru presă și conținut pentru Social Media (postări Social Media, conținut newsletter, comunicate de presă, invitații, descriere spectacole, etc.);

– Reprezintă asociația în relația cu Mass-Media;

– Administrează documentația (copiază / redactează / tehnoredactează diferite materiale, ține evidența primirii documentelor prin înregistrare și îndosariere, primeşte şi transmite e-mail-uri și rezervări telefonice;

– Participă activ la problemele legate de proiectele noi indicate de președintele asociației în vederea derulării și a finalizării proiectelor; asigură buna funcționare a executării lucrărilor ce fac obiectul atribuțiilor și sarcinilor specifice;

– Organizarea de evenimente specifice (spectacole de final de modul al cursurilor de actorie etc.)

Cerințe:

– Absolvent de studii superioare de preferat în domeniile: Marketing Comunicare, Jurnalism, Artă Teatrală, etc;

– Excelentă cunoaștere a limbii române;

– Cunoștințe de limba engleză;

– Cunoștințe avansate operare PC (Microsoft Office, Internet – WordPress, Social Media: Facebook, Instagram, Youtube, etc.)

– Creativitate, abilități de scriere și implementare de proiecte culturale, atenție la detalii;

– Cunoștințele în programe precum Adobe Photoshop, Corel Draw, Adobe Illustrator (editarea fotografiilor, editarea sau realizarea conținutului grafic) constituie un avantaj;

– Cunoaștere dovedită a sectorului cultural și al trend-ului în domeniu;

– Abilități foarte bune de comunicare, de lucru în echipă, organizatorice și administrative;

– Prezență plăcută, persoană dinamică, responsabilă și ambițioasă

– Disponibilitate: program flexibil și deplasări

– Experiența în domeniu constituie un avantaj

Oferim:

– Salariu atractiv, carte de muncă, telefon de serviciu, mediu de lucru excelent, oportunitate de dezvoltare în carieră.

Trimite CV-ul tău, împreună cu datele de contact până cel târziu luni, 9 septembrie, ora 12:00, pe adresa de e-mail teatru@artedellanima.ro!

Abia așteptăm să te cunoaștem!

About Author

Comments are closed.

Descoperă mai multe la Recenzii, interviuri și evenimente culturale ISSN 2501-9783 ISSN-L 2501-9783

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura